STRONA GŁÓWNA » Aktualności

Otwarcie Sali edukacyjnej w Komendzie Powiatowej PSP w Kamiennej Górze.

W dniu 17 grudnia 2018 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Sali edukacyjnej w Komendzie Powiatowej PSP w Kamiennej Górze. Celem utworzenia Sali Edukacyjnej jest poprawa bezpieczeństwa uczniów oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Akcja skierowana jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W ramach zajęć z zakresu bezpieczeństwa, strażacy prowadzą szkolenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.

 

Podstawą zajęć jest wytłumaczenie dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem.

Ponadto dzieci mogą zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar oraz jak prawidłowo wzywać służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Na realizację zadania w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze przystosowano pomieszczenia na cele dydaktyczne w odzwierciedleniem pomieszczenia przypominającego typowe mieszkanie (pokój w którym powstał pożar) wraz ze sprzętem i wyposażeniem, które mogą być źródłem zagrożeń pożarowych lub zatrucia tlenkiem węgla.

SIEDZIBA

58-400 Kamienna Góra
ul. Wałbrzyska 2c

tel. (075) 744 - 77 - 01
fax (075) 744 - 77 - 00

e-mail: kamgora@kwpsp.wroc.pl

GALERIA ZDJĘĆ