STRONA GŁÓWNA » Aktualności

IX Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Narciarstwie Biegowym (Szklarska Poręba, Jakuszyce 01-03.03.2019r.)

 

Tradycyjnie w pierwszy weekend marca odbył się 42. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego, w ramach którego zawodowi strażacy z całej Polski rywalizowali na  Polanie Jakuszyckiej. W tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Biegowym wzięło udział 118 pożarników z całej Polski. 

Sportowe zmagania strażaków w ramach 42. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego trwały dwa dni. W sobotę 2 marca rywalizacja w biegu techniką klasyczną (CT) przebiegała na 50-cio kilometrowej trasie. Natomiast w następnym dniu (niedziela 3 marca) odbył się bieg techniką klasyczną na trasie o długości 25-ciu kilometrów.

Sobotnie zmagania na dystansie 50 km CT wygrał, Józef Wojtyła z KP PSP w Cieszynie . Jako drugi na mecie zameldował się Marek Murzyn z KM PSP w Krakowie. Brąz wywalczył  Mariusz Dziadkowiec-Michoń  z KM PSP w Jeleniej Górze .

 

W niedzielę w biegu na dystansie 25 km CT triumfował, tak jak w poprzednim roku Waldemar Poręba reprezentant KP PSP w Kamiennej Górze uzyskując czas 1:21:29. Srebro wywalczył Daniel Żamojtuk z KP PSP w Gołdapi z czasem 1:26:17. Trzeci na mecie pojawił się Mariusz Dziadkowiec-Michoń z KM PSP w Jeleniej Górze 1:26:56.

Najlepsi strażacy otrzymali puchary oraz medale. Nagrody wręczone zostały przez st. bryg. Marka Kamińskiego – Zastępcę Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu w imieniu Komendanta Głównego PSP, mł. bryg. Szymona Ławeckiego – przedstawiciela Biura Szkolenia Komendy Głównej PSP oraz bryg. Radosława Fijołka – Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze i mł. bryg. Andrzeja Cioska – Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze.

Mistrzostwa Polski Strażaków w narciarstwie biegowym odbywają się od dziewięciu lat. Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska PSP w Jeleniej Górze, Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu, Komenda Główna PSP w Warszawie oraz Stowarzyszenie ,,Bieg Piastów”. Co roku udział w nich bierze ponad stu strażaków PSP.

SIEDZIBA

58-400 Kamienna Góra
ul. Wałbrzyska 2c

tel. (075) 744 - 77 - 01
fax (075) 744 - 77 - 00

e-mail: kamgora@kwpsp.wroc.pl

GALERIA ZDJĘĆ